Pomiń do treści

Zarobki mcp w Polsce – widełki B2B, UoP, miasta i seniority

Mediana zarobków mcp w Polsce wynosi 33 000 PLN/mies. (B2B: 33 150 PLN) — dane z 11 ofert z widełkami. Porównaj zarobki dla juniorów, midów, seniorów i największych miast.

Dane zaktualizowane: 31 października 2026 08:46 · Źródło: aktywne oferty pracy agregowane przez JobHunt.pl

Najczęstsze widełki wynagrodzenia

15 300–19 400 PLN brutto/mies. na UoP, 27 550–33 150 PLN netto+VAT na B2B. Juniorzy: —–— PLN, midzi: 17 730–24 820 PLN, seniorzy: 28 265–34 545 PLN. Miasta z największą liczbą ofert: Warszawa, Wrocław, Kraków.

B2B · netto+VAT
27 550–33 150
PLN / miesiąc
≈ 330 600–397 800 PLN / rok
10 ofert · mediana widełek
UoP · brutto
15 300–19 400
PLN / miesiąc
≈ 183 600–232 800 PLN / rok
1 ofert · mediana widełek
Jawność widełek
65%
11 z 17
Praca zdalna
65%
11 ofert
Najlepsze miasto
Warszawa
do 31k PLN
Senior górna
35k
PLN widełka

Wiarygodność danych: Niska · 11 ofert z widełkami

Zarobki mcp wg poziomu doświadczenia

PoziomMinMaxOfert
Mid18k PLN25k PLN3
Senior28k PLN35k PLN13
Lead25k PLN29k PLN1

B2B vs UoP – ile realnie oferują firmy?

FormaŚr. minŚr. maxOfert
B2B (netto+VAT / mies.)27k PLN34k PLN13
Umowa o pracę (brutto / mies.)15k PLN19k PLN3
Inne——1

B2B ma wyższe widełki nominalne, ale nie oznacza automatycznie wyższego wynagrodzenia „na rękę”. Przy porównaniu uwzględnij ZUS, podatek, urlop, chorobowe i księgowość. Sprawdź w kalkulatorze B2B vs UoP →

Zarobki mcp wg miasta

MiastoŚr. maxOfert
Warszawa31k PLN11
Wrocław39k PLN2
Kraków33k PLN2
Łódź—1
Cieszyn—1

Najwyższe zarobki oferują pracodawcy w Warszawa (śr. górna widełek: 30 533 PLN). Wrocław ma najwięcej ofert (2), co daje większy wybór.

Zarobki mcp zdalnie vs stacjonarnie

Tryb pracyŚr. maxOfert
Zdalna32k PLN11 (65%)
Stacjonarna / Hybrydowa32k PLN6

Oferty zdalne stanowią 65% wszystkich ofert mcp. Widełki dla pracy zdalnej i stacjonarnej są zbliżone, ale różnice wynikają z większego udziału ofert seniorskich w pracy zdalnej.

Najlepiej płatne oferty mcp

mcp vs inne technologie IT

RolaMediana dolnaMediana górnaOfert
C# / .NET—
—
1
Java—
—
1
JavaScript—
—
1
.NET—
—
1
Node.js—
—
1
Python—
—
1

Jak liczymy zarobki mcp Developerów?

Analiza obejmuje aktywne oferty pracy z kategorii mcp, w których pracodawca podał widełki wynagrodzenia. Dla każdej oferty normalizujemy:

  • walutę do PLN (po kursie NBP),
  • okres rozliczenia do miesiąca,
  • typ umowy: B2B (netto+VAT), UoP (brutto), zlecenie, inne,
  • seniority: junior, mid, senior, lead,
  • lokalizację i tryb pracy: zdalna, hybrydowa, stacjonarna.

Mediana to wartość środkowa — połowa ofert ma widełki wyższe, połowa niższe. Jest lepszym wskaźnikiem niż średnia, bo nie zaburzają jej pojedyncze skrajnie wysokie oferty.

Wyniki różnią się od raportów płacowych, bo raporty bazują na ankietach lub danych historycznych. JobHunt bazuje na aktywnych ogłoszeniach, więc lepiej pokazuje bieżące oczekiwania pracodawców — nie obejmuje natomiast ofert bez jawnych widełek ani realnych wynagrodzeń pracowników.

Oferty bez podanych widełek są wykluczane z obliczeń median i średnich.

Najważniejsze wnioski z rynku mcp

  • 01Największy wolumen ofert dotyczy seniorów (13 ofert) — rynek jest wyraźnie przesunięty w stronę doświadczonych developerów.
  • 02B2B (33k PLN mediana górna) ma wyższe widełki nominalne niż UoP (19k PLN), ale realna różnica zależy od formy opodatkowania.
  • 03Warszawa (31k PLN) oferuje najwyższe zarobki, ale Wrocław (2 ofert) ma więcej ogłoszeń.
  • 04Technologie związane z chmurą, konteneryzacją i architekturą systemów podbijają widełki.
  • 05Oferty zdalne stanowią 65% rynku mcp — to istotna część dostępnych ogłoszeń.

Często zadawane pytania o zarobki mcp Developer

Ile zarabia mcp Developer w Polsce?

▾

Mediana wynagrodzenia mcp Developer w Polsce wynosi od 26 600 do 33 000 PLN miesięcznie. Dane na podstawie 11 aktywnych ofert z widełkami (z 17 wszystkich ofert mcp).

Ile zarabia Junior mcp Developer?

▾

Oferty junior mcp stanowią 0 aktywnych ogłoszeń.

Ile zarabia Mid mcp Developer?

▾

Mid mcp Developer zarabia średnio od 17 730 do 24 820 PLN miesięcznie (3 ofert).

Ile zarabia Senior mcp Developer?

▾

Senior mcp Developer zarabia średnio od 28 265 do 34 545 PLN miesięcznie (13 ofert).

Ile zarabia mcp Developer na B2B?

▾

mcp Developer na B2B — mediana widełek: 27 550–33 150 PLN netto+VAT/mies. (10 ofert).

Ile zarabia mcp Developer na UoP?

▾

mcp Developer na UoP — mediana widełek: 15 300–19 400 PLN brutto/mies. (1 ofert).

Czy mcp Developer zarabia więcej na B2B czy na UoP?

▾

Nominalnie B2B (33 150 PLN) ma wyższe widełki niż UoP (19 400 PLN), ale po odliczeniu ZUS, podatku, księgowości i braku płatnego urlopu rzeczywista różnica może być mniejsza.

W jakim mieście mcp Developer zarabia najwięcej?

▾

Najwyższe zarobki mcp Developer notujemy w Warszawa — średnia górna widełek: 30 533 PLN (11 ofert). Kolejne to: Wrocław, Kraków, Łódź.

Ile zarabia mcp Developer zdalnie?

▾

Zdalne oferty mcp (11, 65% wszystkich) oferują średnio do 32 188 PLN.

Jakie technologie zwiększają zarobki mcp Developer?

▾

Dane o technologiach zwiększających zarobki mcp są dostępne w aktywnych ofertach.

Od czego zależą zarobki mcp Developer?

▾

Zarobki mcp Developer zależą od: poziomu doświadczenia (junior/mid/senior), formy zatrudnienia (B2B vs UoP), miasta, technologii dodatkowych (chmura, Kafka, Kubernetes) oraz branży.

Czy warto uczyć się mcp w 2026 roku?

▾

mcp ma 17 aktywnych ofert w Polsce. Sprawdź pokrewne technologie w sekcji porównawczej.

Szukasz pracy jako mcp Developer?

Aktualne oferty mcp z widełkami wynagrodzenia — odfiltrowane i uszeregowane według zarobków.

Zobacz oferty mcp →
Zarobki mcp 2026: 26 600–33 000 zł/mies | JobHunt.pl