Pomiń do treści

Zarobki ux-ui w Polsce – widełki B2B, UoP, miasta i seniority

Mediana zarobków ux-ui w Polsce wynosi 19 240 PLN/mies. (B2B: 20 080 PLN) — dane z 28 ofert z widełkami. Porównaj zarobki dla juniorów, midów, seniorów i największych miast.

Dane zaktualizowane: 31 października 2026 09:46 · Źródło: aktywne oferty pracy agregowane przez JobHunt.pl

Najczęstsze widełki wynagrodzenia

9409–14 500 PLN brutto/mies. na UoP, 15 560–20 080 PLN netto+VAT na B2B. Juniorzy: 7500–9000 PLN, midzi: 11 902–16 920 PLN, seniorzy: 19 134–23 671 PLN. Miasta z największą liczbą ofert: Warszawa, Kraków, Wrocław.

B2B · netto+VAT
15 560–20 080
PLN / miesiąc
≈ 186 720–240 960 PLN / rok
24 ofert · mediana widełek
UoP · brutto
9409–14 500
PLN / miesiąc
≈ 112 908–174 000 PLN / rok
4 ofert · mediana widełek
Jawność widełek
47%
28 z 59
Praca zdalna
56%
33 ofert
Najlepsze miasto
Warszawa
do 27k PLN
Senior górna
24k
PLN widełka

Wiarygodność danych: Niska · 28 ofert z widełkami

Zarobki ux-ui wg poziomu doświadczenia

PoziomMinMaxOfert
Junior8k PLN9k PLN2
Mid12k PLN17k PLN22
Senior19k PLN24k PLN33
Lead——2

Różnica między juniorem a seniorem to ok. 14 671 PLN/mies. Najwięcej ofert dotyczy seniorów — rynek jest przesunięty w stronę doświadczonych developerów.

B2B vs UoP – ile realnie oferują firmy?

FormaŚr. minŚr. maxOfert
B2B (netto+VAT / mies.)17k PLN21k PLN45
Umowa o pracę (brutto / mies.)9k PLN15k PLN11
Inne——3

B2B ma wyższe widełki nominalne, ale nie oznacza automatycznie wyższego wynagrodzenia „na rękę”. Przy porównaniu uwzględnij ZUS, podatek, urlop, chorobowe i księgowość. Sprawdź w kalkulatorze B2B vs UoP →

Zarobki ux-ui wg miasta

MiastoŚr. maxOfert
Warszawa27k PLN35
Kraków20k PLN4
Wrocław16k PLN4
Gliwice16k PLN3
Gdańsk7k PLN3

Najwyższe zarobki oferują pracodawcy w Warszawa (śr. górna widełek: 26 919 PLN). Kraków ma najwięcej ofert (4), co daje większy wybór.

Zarobki ux-ui zdalnie vs stacjonarnie

Tryb pracyŚr. maxOfert
Zdalna21k PLN33 (56%)
Stacjonarna / Hybrydowa20k PLN26

Oferty zdalne stanowią 56% wszystkich ofert ux-ui. Widełki dla pracy zdalnej i stacjonarnej są zbliżone, ale różnice wynikają z większego udziału ofert seniorskich w pracy zdalnej.

Najlepiej płatne oferty ux-ui

ux-ui vs inne technologie IT

RolaMediana dolnaMediana górnaOfert
C# / .NET—
—
1
Java—
—
1
JavaScript—
—
1
.NET—
—
1
Node.js—
—
1
Python—
—
1

Jak liczymy zarobki ux-ui Developerów?

Analiza obejmuje aktywne oferty pracy z kategorii ux-ui, w których pracodawca podał widełki wynagrodzenia. Dla każdej oferty normalizujemy:

  • walutę do PLN (po kursie NBP),
  • okres rozliczenia do miesiąca,
  • typ umowy: B2B (netto+VAT), UoP (brutto), zlecenie, inne,
  • seniority: junior, mid, senior, lead,
  • lokalizację i tryb pracy: zdalna, hybrydowa, stacjonarna.

Mediana to wartość środkowa — połowa ofert ma widełki wyższe, połowa niższe. Jest lepszym wskaźnikiem niż średnia, bo nie zaburzają jej pojedyncze skrajnie wysokie oferty.

Wyniki różnią się od raportów płacowych, bo raporty bazują na ankietach lub danych historycznych. JobHunt bazuje na aktywnych ogłoszeniach, więc lepiej pokazuje bieżące oczekiwania pracodawców — nie obejmuje natomiast ofert bez jawnych widełek ani realnych wynagrodzeń pracowników.

Oferty bez podanych widełek są wykluczane z obliczeń median i średnich.

Najważniejsze wnioski z rynku ux-ui

  • 01Największy wolumen ofert dotyczy seniorów (33 ofert) — rynek jest wyraźnie przesunięty w stronę doświadczonych developerów.
  • 02B2B (20k PLN mediana górna) ma wyższe widełki nominalne niż UoP (15k PLN), ale realna różnica zależy od formy opodatkowania.
  • 03Warszawa (27k PLN) oferuje najwyższe zarobki, ale Kraków (4 ofert) ma więcej ogłoszeń.
  • 04Technologie związane z chmurą, konteneryzacją i architekturą systemów podbijają widełki.
  • 05Oferty zdalne stanowią 56% rynku ux-ui — to istotna część dostępnych ogłoszeń.

Często zadawane pytania o zarobki ux-ui Developer

Ile zarabia ux-ui Developer w Polsce?

▾

Mediana wynagrodzenia ux-ui Developer w Polsce wynosi od 14 220 do 19 240 PLN miesięcznie. Dane na podstawie 28 aktywnych ofert z widełkami (z 59 wszystkich ofert ux-ui).

Ile zarabia Junior ux-ui Developer?

▾

Junior ux-ui Developer zarabia średnio od 7500 do 9000 PLN miesięcznie (2 ofert).

Ile zarabia Mid ux-ui Developer?

▾

Mid ux-ui Developer zarabia średnio od 11 902 do 16 920 PLN miesięcznie (22 ofert).

Ile zarabia Senior ux-ui Developer?

▾

Senior ux-ui Developer zarabia średnio od 19 134 do 23 671 PLN miesięcznie (33 ofert).

Ile zarabia ux-ui Developer na B2B?

▾

ux-ui Developer na B2B — mediana widełek: 15 560–20 080 PLN netto+VAT/mies. (24 ofert).

Ile zarabia ux-ui Developer na UoP?

▾

ux-ui Developer na UoP — mediana widełek: 9409–14 500 PLN brutto/mies. (4 ofert).

Czy ux-ui Developer zarabia więcej na B2B czy na UoP?

▾

Nominalnie B2B (20 080 PLN) ma wyższe widełki niż UoP (14 500 PLN), ale po odliczeniu ZUS, podatku, księgowości i braku płatnego urlopu rzeczywista różnica może być mniejsza.

W jakim mieście ux-ui Developer zarabia najwięcej?

▾

Najwyższe zarobki ux-ui Developer notujemy w Warszawa — średnia górna widełek: 26 919 PLN (35 ofert). Kolejne to: Kraków, Wrocław, Gliwice.

Ile zarabia ux-ui Developer zdalnie?

▾

Zdalne oferty ux-ui (33, 56% wszystkich) oferują średnio do 20 815 PLN.

Jakie technologie zwiększają zarobki ux-ui Developer?

▾

Dane o technologiach zwiększających zarobki ux-ui są dostępne w aktywnych ofertach.

Od czego zależą zarobki ux-ui Developer?

▾

Zarobki ux-ui Developer zależą od: poziomu doświadczenia (junior/mid/senior), formy zatrudnienia (B2B vs UoP), miasta, technologii dodatkowych (chmura, Kafka, Kubernetes) oraz branży.

Czy warto uczyć się ux-ui w 2026 roku?

▾

ux-ui ma 59 aktywnych ofert w Polsce. Sprawdź pokrewne technologie w sekcji porównawczej.

Szukasz pracy jako ux-ui Developer?

Aktualne oferty ux-ui z widełkami wynagrodzenia — odfiltrowane i uszeregowane według zarobków.

Zobacz oferty ux-ui →
Zarobki ux-ui 2026: 14 220–19 240 zł/mies | JobHunt.pl